Biografia


Medzi jeho najbližších spolupracovníkov patria hudobníci Dušan Grúň, Božanka, Zdeno Sychra, Marián Čurko. Jeho vydavateľstvo SLOVAK RECORDS a MAJA PRODUCTION s.r.o. výhradne zastupuje interpretov a hudobné skupiny.

Vystupuje ako sólista, spevák, moderátor, šoumen, promóter, herec a to za doprovodu reprezentačného big bandu, tiež s ľudovou hudbou Zlatá muzika alebo samostatne na half – playback. Vystupuje na všetkých významných kultúrnych a firemných akciách, plesoch, tanečných zábavách, diskotékach, vinobraniach, recepciách, koncertoch, festivaloch, dňoch miest a obcí ako aj na iných slávnostiach a súkromných oslavách.

Účinkuje v reklame, moderuje rôzne významné spoločenské VIP podujatia a firemné večierky. Martin Jakubec je umelec všestranných schopností, ktorý svojou profesionalitou, bezprostrednosťou, bohatým temperamentom, no aj šarmom oslovuje široký okruh divákov všetkých vekových kategórií a hlavne sa stal idolom žien strednej a staršej generácie. Doslova vie strhnúť obecenstvo. Je typom flexibilného umelca, ktorý z elegancie a vznešenosti, vie na javisku rýchlo prejsť do komických až naivných polôh, ktoré uňho rýchlo vystrieda citová vrúcnosť a ľudská hĺbka.

Dnes jeho meno poznajú ľudia širokého spektra, čím sa stal všeobecne známou osobnosťou slovenského šoubiznisu. Momentálne patrí k jedným z najžiadanejších a výstredných umelcov svojej kategórie zábavného žánru, ktorý nemá konkurenciu. Popri rozsiahlych umeleckých aktivitách podniká a venuje sa aj odbornej profesii ako mediálny radca.

Martin Jakubecako moderátor

Hľadáte seriózneho a reprezentatívneho moderátora na vaše podujatie či oslavu? Ešte k tomu aby vedel aj spievať a zabávať? A samozrejme nebol drahý a cenovo dostupný? Lepšiu kombináciu si nemôžete ani želať...

Martin Jakubec sa zúčastňuje samostatne na viacerých projektoch a podujatiach, na ktoré ho organizátori pozývajú moderovať akcie či sprievodný program. Či už ide o firemné podujatia, súkromné oslavy, vyhodnotenia súťaží či nebodaj Silvester show, spevák zvládne úlohu hravo, v sebe príznačnom podaní a interpretácii. Akcie v kultúrnych domoch, pre starších a seniorov, deň detí, deň matiek, deň otcov a iné slávnostné chvíle strávte s Martinom Jakubcom. Pri skladbách Repete a tónoch slovenskej ľudovej hudby si zaspomínate a zažijete nezabudnuteľné zážitky ....

Povedalio mne

Ľubo Zeman, textár a producent

Lubomír ZemanV roku 2003 poskytol ctený a vážený súhlas spevákovi Martinovi Jakubcovi na šírenie skladby Karola Duchoňa, V dolinách. "Martin Jakubec je talentovaný spevák, ktorý pôvodnú tvorbu skladby produkuje ako pôvodnú, dielo nijakým spôsobom nenarušil ani nepoškodil, ako iní, ktorí žiadali o súhlas na šírenie, preto nevidím jediný dôvod, prečo by som mal konať inak. Som rád, že skladbu opäť niekto oživil a dostal do povedomia". Komentuje Ľubo Zeman.

Marián Čurko

Marián ČurkoMartin je tip umelca čo sa nehrá na hviezdu prvej veľkosti, ale naopak svojou spontánnosťou a zábavným charakterom rozosmeje každého. Dokáže si urobiť srandu zo seba, ako málo kto na Slovensku. To si mimoriadne cením, že je nad vecou. Spája ma s ním uletenosť a svojský štýl mediálnej prezentácie. Ako málo ktorý spevák nahráva na prvú maximálne druhú ostrú. Nemám s ním skoro žiadne práce v štúdiu na dolaďovaní hlasu. Má zvláštny originálny prejav a prednes. Preto si rozumieme.

Dušan Grúň, osobnosť populárnej hudby

Dušan GrúňDušan Grúň sa vyjadril nasledovne: " S Martinom Jakubcom sme absolvovali nespočetne veľa vystúpení a koncertov. Ako jediný mladý umelec stredného prúdu produkuje a interpretuje naše skladby. Neberiem ho ako konkurenciu, ale ako výzvu a nástupcu stredného prúdu. Na duet Butterfly retro 2007, spomínam veľmi dobre, s Martinom sme skladbu nahrali nad moje očakávania rýchlo, v štúdiu sme boli asi 2 hodiny, nemali sme žiadne komplikácie, pretože obaja sme mali úlohy profesionálne zadelené. Martin je dnes môj manažér a producent, ktorý sa vie hýbať v stredno - prúdových hlbinách".

BOŽANKA, speváčka

BožankaPopulárna speváčka BOŽANKA, držiteľka Zlatých platní IFPI sa vyjadrila na adresu Martina: "Martin mi dal životnú šancu, ktorú som prijala. Vďaka nemu som sa vrátila na rodné Slovensko po 22 rokoch života v Srbsku. Je úžasný kolega, je empatický, vníma každý detail, nič mu neunikne je veľmi precízny profesionál. Obdivujem jeho široký hudobný a osobnostný záber, prejav a humor ktorými získava mnohopočetné publikum. Spieva sa mi s ním veľmi dobre, naše hlasy výborne pasujú aj pre spoločné vybrátko ktoré nás spojilo. Ďakujem mu za všetko, pri ňom žijem iný život."

Oľga Szabová, speváčka

Oľga SzabováPovedala o Martinovi: "Martin je veľmi veselý, otvorený a spontánny človek, niekedy až hyperaktívny a nepozná zlú náladu. S Martinom spolupracujem už viac rokov a vždy je na neho spoľahnutie na javisku aj mimo javiska. Po rokoch mi dal opäť šancu účinkovať v jeho Návratoch, spojili sme sa generačne odlišne, no publikum nás prijalo nad moje očakávanie. Martin disponuje neobvyklým talentom a to hereckým, prednesovým, speváckym a manažérskym. A je výborný zábavač ktorý dokáže prirodzene získať a strhnúť publikum. Jeho piesne sú pokračovaním pre ďalšie generácie, aby vždy ostali zelené evergreeny". : "Martin je moje Zlatíčko s ktorým sa mi výborne spolupracuje, účinkujeme spolu na mnohých podujatiach po celom Slovensku. Martin je veľmi zodpovedný, k práci pristupuje profesionálne a tak ako je náročný na seba a svoj výkon, ako režisér a producent vyžaduje poriadok a presnosť u mňa aj mojich ostatných kolegov, ktorých obsadzuje na vystúpenia. Jeho srdcovkou je moje Mendocíno".

Zdeno Sychra - legenda pop music

Zdeno Sychra"Martin je veľmi veselý, otvorený a spontánny človek, niekedy až hyperaktívny a nepozná zlú náladu. S Martinom spolupracujem už viac rokov a vždy je na neho spoľahnutie na javisku aj mimo javiska. Po rokoch mi dal opäť šancu účinkovať v jeho Návratoch, spojili sme sa generačne odlišne, no publikum nás prijalo nad moje očakávanie. Martin disponuje neobvyklým talentom a to hereckým, prednesovým, speváckym a manažérskym. A je výborný zábavač ktorý dokáže prirodzene získať a strhnúť publikum. Jeho piesne sú pokračovaním pre ďalšie generácie, aby vždy ostali zelené evergreeny".

Ján Berky Mrenica ml, hudobná osobnosť

Jan Berky Popredný primáš a hudobník orchestra Diabolských huslí Ján Berky Mrenica sa vyjadril.

"S Martinom sa mi spolupracuje efektívne, je to profík vo svojom obore, či už ako hudobník a spevák alebo producent. Vážim si to, aký je ambiciózny a dravý, nedá sa zastaviť. Má dobré kreatívne nápady a naše projekty sa vzájomne dobre dopĺňajú".